| Roby669 a întrebat:

Am citit pe un site ca cei de la adevarul mai "scot" anumite pasaje din carti pentru a le tipari mai repede. Initial nu am dat crezare, dar acum am inceput sa am dubii.

Acum citesc cartea Frankenstein din colectia 101 de carti de citit intr-o viata si am gasit un anumit pasaj:

"-Prietene, daca asta este starea ta actuala, vei fi poate multumit sa vezi scrisoarea care zace aici de cateva zile si care probabil ca este de la verisoara ta."
"Clerval mi-a dat apoi urmatoqarea scrisoare, care era de la Elizabeth"

Trebuie precizat faptul ca dupa dialog se termina capitolul, iar urmatorul capitol incepe cu a 2a fraza scrisa de mine.

Intrebarea care ma framanta este daca cei de la adevarul chiar au mai "taiat" pasaje din carti sau daca autoarea cartii Frankenstein a scris asa doar pentru suspans? Funda.

1 răspuns:
| Husicel a răspuns:

Nu este nimic în neregulă, așa este cartea. Dacă vrei îți trimit link-ul să vezi cum este original.
PS: sper că ști engleză
uită-te la pagina 66-67: http://www.planetebook.com/ebooks/Frankenstein.pdf