| JustinKidd a întrebat:

Am o intrebare, daca am media 9.63 pe semestrul 1 si media 9.45 pe semestrul 2 iau premiul 1? Care e sistemul stiu ca trebuie sa ai peste 9.50 dar acum aceste 2 medii se calculeaza si daca imi iese media generala 9.50 iau premiul 1 va rog spuneti-mi! sau se ia media de pe semestrul 2 si nu iau premiul 1, eu am facut un calcul la aceste 2 medii si mi-a iesit media generala anuala 9.54 sunt sanse sa iau premiul 1? LAMURITI-MA va rog

2 răspunsuri:
| Tucică a răspuns:

Depinde de clasa, de scoala si de colegi. Poti avea 9.20 si sa iei locul I, sau locul 3. happy

| mara67 a răspuns:

Iei premiul 1 daca esti cel cu media cea mai mare din clasa..nu conteaza ce medie ai daca esti peste toti
uite se poate sa ai 8.50 si sa fi primul deci ai premiul 1
sau poti sa ai 9.97 si sa ai premiul 2 pentru ca un alt coleg are 10
intelegi?