| AnaMariaNistor a întrebat:

Anul acesta sunt in clasa a 8 -a si m-am hotarat sa merg la Filologie, la Colegiul National Mihai Eminescu Iasi. Ce parere aveti despre acest liceu? Merita sa mergi acolo? Intreb pentru ca d-na diriginta ne-a rugat sa ne facem o idee la ce liceu, si ce profil vom merge...

Răspuns Câştigător
| AnnAnne a răspuns:

Buna! Eu sunt din Iasi, intr-a 9-a, tot la filo intensiv engleza, dar nu la Eminescu.Totusi, am prieteni acolo pe care-i mai vizitez uneori si ce pot sa-ti spun e ca e foarte bun, e mai ales renumit pentru filiera umanista, tocmai pe care ai ales-o si tu.Se fac multe activitati extrascolare si reviste scolare, la care, daca vei vrea, vei putea sa scrii.Tu la ce scoala esti acum?
Bafta!happy