| Zanisoara a întrebat:

azi trebuie sa se afiseze pe edu.ro rezultatele simularilor,am cautat dar nu am gasit,nu stiu cum sa caut, imi poate da cineva un site cu rezultatul simularilor? Sunt din bacau daca ajuta.Dau funda

7 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Inca nu s-a afisat! Nu este actualizat din 04-mar-2015.Soera in jurul orei 20

| RobertMoon a răspuns:

Daca e vorba de simularile la clasa 11-12 se afiseaza pe 12, dacave pentru a 8a nu imi pasa laughing)

| Evolution a răspuns:

Nu gasesti pe net rezultatele simularilor laughing ca de aia sunt simulari, poti sa intrebi la scoala profesorii, nu ti se da rezultatele de pe o zii la alta.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Rezultatele de la Simulări NU se afişează nicăieri ( pentru "public" )!
Dar se discută în cadrul unei şedinţe cu părinţii şi elevii :)

" Art. 7. - Rezultatele obţinute de elevi la simularea evaluării naţionale pentru absolvenţii clasei a VIII-a şi la simularea probelor scrise ale examenului de bacalaureat naţional în anul şcolar 2014-2015 sunt analizate la nivelul fiecărei unităţi de învăţământ în care s-au desfăşurat aceste simulări, prin discuţii individuale cu elevii, dezbateri la nivelul clasei, şedinţe cu părinţii, precum şi la nivelul consiliului profesoral, în vederea adoptării unor măsuri pentru îmbunătăţirea performanţelor şcolare." - SURSA = Ordinul M.E.N. nr. 5144/2014 privind organizarea şi desfăşurarea simulării ( evaluării naţionale pentru elevii clasei a VIII-a şi a simulării probelor scrise ale examenului de bacalaureat naţional, în anul şcolar 2014-2015 ) de la linkul :
http://lege5.ro/......anul-scola

Toate cele bune.

| theodorafemme2001 a răspuns:

Astazi se afiseaza la scoli. Mai dureaza pana sa se afiseze online. Funda?

| DisturbeDd a răspuns:

Simularile nu se afiseaza online, notele iti vor fi comunicate de catre profesorii de la clasa

| Zanisoara explică:

Sunt simularile de clasa 8a