| LenaCresida a întrebat:

cine a citit cartile,, Romeo si Julieta `` si,, Cei trei muschetari ``... sunt foarte bune, asa cum se spune? Ce ma sfatuiti sa fac. sa le citesc?

Răspuns Câştigător
| Minnie a răspuns:

Am citit ambele carti. Romeo si Julieta e scrisa in versuri si limbajul este destul de greoi pentru ca asa era si limba pe atunci deci trebuie sa fii un pic mai mare sa poti intelege cuvintele si sensul si asezarea lor in fraza iar Cei trei muschetari este o carte de aventuri dar la fel, pentru copii un pic mai mari de 12 ani, dupa parerea mea, in special baieti deoarece este cu lupte, onoare etc. Parerea mea este ca pot fi citite cam pe la 14 ani-15 pentru a fi intelese cu adevarat si sa ramai cu ceva la sfarsitul cartii

6 răspunsuri:
emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Bineinteles. Chiar intrebarea nu prea isi are sens. Cand doresti sa citesti o carte, incearca sa o faci si abia daca lectura te plictiseste, o poti lasa deoparte. Frumoasa inca dorinta ta de a citi. Te sfatuiesc sa nu o pierzi niciodata.

| DakotaRoyse a răspuns:

Da, e o idee bună să le citeşti, chiar dacă poate nu-s superbe. Doar pentru cultura ta generală. Alea sunt cărţi must-read.

| aliceinchains a răspuns:

Bună,
Eu am citit numai "Romeo și Julieta". E frumoasă cartea și e apreciată tocmai pentru faptul că e scrisă la vremea aia... Citește-o, că-i faină!

| RaLuCk a răspuns:

Eu le'am citit si mi'au placut mult! "Cei trei muschetari" are doua volume, dar mai e si continuare "Fiul lui D'artagnan" "Dupa 20 de ani" si parca "Cei patru muschetari".

"Romeo si Julieta" este o carte destul de trista si Shakespeare e destul de complicat, dar e o carte buna.

Spor la citit!

XoXo, RaLuCk

| Rez0o a răspuns:

Le-am citith si sunt Bune:X

| gogi a răspuns:

Dap

Întrebări recente