| WaxX a întrebat:

Hey TPUbig grin! Vreau expresii frumoase pentru descrierea oamenilor.

Răspuns Câştigător
| Tequilllla a răspuns:

Ochi blanzi;
Voce calda care te indeamna la visare;
Parul fin ca matasea;
Sufletul mare si plin de iubire;
Ochii ca niste stele...

Pot fi mult mai multe. Eu aici am scris doar cateva, pentru ca ar fi fost foarte greu sa scriu tot ce imi vine in minte. Trebuie doar sa ai o imaginatie bogata, sau sa folosesti un truc pe care l-am deprins in timp:
Gandeste-te la cea mai draga persoana pentru tine si lasati amintirile sa zboara. Descrie persoana aceea ca si cum ai lauda-o tuturor oamenilor de pe planeta.
:* Sper ca te'am ajutat

1 răspuns:
| GrigoreanuGracsielaRebeca a răspuns:

Ochi blanzi;

Voce calda care te indeamna la visare

Parul fin ca matasea;

Sufletul mare si plin de iubire;

Ochii ca niste stele...

Cu sufletul asemeni unei petale de trandafir, cu ochii ascunsi in pietre pretioase

Cu ochii umezi, sclipitori ca luna. Persoane pe care le poti iubi fara sa ai nevoie de reguli, fara nicio logica

O persoana care are ceva mai profund decat ceilalti oameni, o persoana a carui suflet te-a chemat...