| sirena_8750 a întrebat:

Vreau sa-mi recomandati o carte\culegere de explicatii si exercitii pentru gramatica limbii romane.Mentionez ca sunt clasa a-11-a si as vrea mai mult o carte pentru admitere la facultate.Multumesc mult.

Răspuns Câştigător
| wimpyannya a răspuns:

Toata marca "Niculescu" Eu sunt a8-a dar am ajuns la materia de a 11-a la romana. Si m-au ajutat foarte mult cartile de la niculescu sunt 3 carti : fonetica, gramatica si literatura, ti le recomand cu cea mai mare convingere ca te vor ajuta, mai ales la bac