| LittleDrop a întrebat:

Hi! happy La liceele cu clase de predare cu regim bilingv cum se calculeaza media de admitere? In cartea de admitere nu am gasit nimic concret. este doar pentru arte vizuale, profilul sportiv; profilul artistic (muzica, coregrafie si teatru) si profil teologic. In care dintre aceste categorii se incadreaza clasele de bilingv? Sau exista alta metoda de calculare a mediei?

Funda! big grin

Răspuns Câştigător
| Coco_3708 a răspuns:

Nu exista metona de calculare daca ai luat examenul si vrei sa te duci la clasa de bilingv sau intensiv intrii automat :* nu e nici o medie de calculare pentru bilingv

2 răspunsuri:
| xxdd a răspuns:

Se calculeaza media de admitere normala. Practic, nota de la testul de bilingv nu conteaza si nu se ia in considerare, decat in caz de departajare.

| Sanke a răspuns:

Buna...din cate stiu eu pentru bilingv dai un test... daca iei acel test si ai si media de admitere, intri. Daca nu iei testul nu. Oricum daca nu ai media de admitere necesara nu poti da testul.