| bebelmik2010 a întrebat:

Hi TPU!
dati mi si mie idei ce as putea scrie in revista scolii, despre chimie?
de fapt e revista de chimie si biologie a scolii.
dau fundaaaaa.
mersi :*

Răspuns Câştigător
| bluesky2011 a răspuns:

Gasesti aici lucruri faine pe care pariez ca nu le stiai despre chimie si le poti utiliza pentru revista http://raspunsuri-rezultate.blogspot.com/......stiai.html

2 răspunsuri:
| Aηdεεε a răspuns:

Incearca niste rubrici cum ar fi :

> Cuvânt de salut
> Sinteze
> Chimia si viata
> Cercul de chimie
> Teste autoevaluare
> Olimpiade si concursuri
> Concursul rezolvatorilor
> Premii NOBEL

> Acasã
> Noutãti
> Link-uri utile
> Revista (format *.pdf)
> Colectivul de redactie
> Responsabil site

Bazeaza'te si pe cunostintele tale din generalawinking

Multa bafta in continuare :*

happy

| MyBeautiful a răspuns:

HI :)! Chimie - Biologie = medicina, farmacie. Poti scrie ceva despre medicina sau despre domeniul farmaceutic. Pe site-ul : http://escoala.edu.ro/Pagini/default.aspx poti gasi ceva legat despre ele ( chimie si biologie ) pentru scoala, s-ar putea sa iti fie de folos. Sper ca te-am ajutat succes! :)