| hashe86 a întrebat:

Iata ce se face cu adevarat in caz de cutremur! http://asman.marte.ro/p38.htm
Tot ceea ce stiam noi pana acum cu ascunsul sub tocul usii sau sub masa era o imensa prost informare, care ar fi costat multe vieti.
http://urbanlegends.about.com/library/bl_triangle_of_lif e.htm, aici e un articol in limba engleza al celui care a elaborat notiunea de "triunghiul vietii".
sa speram ca nu va fi nevoie sa aplicam aceste masuri, dar daca se va intampla macar sa stim cum sa actionam pentru a ne acorda cateva sanse in plus la viata.

Răspuns Câştigător
cami
| cami a răspuns:

raised eyebrows si noi de ce-om fi oare toti informati "Sa stai sub toc, masa, scaun, birou"! Ai dreptate...multumim pentru link-uri.

4 răspunsuri:
auran
| auran a răspuns:

Speranta moare ultima...ca nu vom fi noi aceeia carora sa se intample o astfel de nenorocire - multumesc pentru articol...

| Pho3nix a răspuns:

Multumim pentru articol.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cind vine nea tremuratu si tu nu esti intr-o cladire, cum te mai feresti daca se formeaza un mare crater exact in locul in care te afli? se duce omul pe unde apuca nu sta el atunci sa-si aseze mobila sau ce alte prostii am vazut prin ziare etc.

| anaid a răspuns:

Foarte interesant articolul dar sper sa nu avem nevoie de el...multumim oricum :d