| Florin199221 a întrebat:

Ieri la proba scria de la romana ( bacalaureat ) la subiectul III m-am axat mai mult pe povestirea comediei " O scrisoare pierduta " in loc sa ma axez pe caracterizarea unui personaj, si as vrea sa stiu daca imi va scadea 16pct sau 30 pct la acel subiect?
p. s: am scris aproape 2 pagini dar nu am caracterizat niciun personaj

3 răspunsuri:
| 9gag a răspuns:

Pai depinde, daca ai atins niste puncte din barem o sa te puncteze dar mai mult de un punct e greu de crezut ca o sa iei

| Would a răspuns:

Unii profi puncteaza, dar am auzit ca au fost cazuri in care nu s-a luat nimic daca nu ai atins minimul pentru ca nici macar nu mai citeau. Nu cred ca o sa fie asa, dar daca nu ai caracterizat personaj... nu vei lua mai mult de 10 puncte, poate nici alea. Bafta oricum!

| TheCrewStyle a răspuns:

Posibil sa nu primesti puncte. Daca nu ai 2 pagini, risti sa nu primesti deloc punctaju de redactare, chiar daca iti lipsesc 2 randuri. Depinde de indulgenta celui care corecteaza.