| Crisstina_Criss_1995 a întrebat:

Imi dati si mie exemple de strofe de un vers? vreau si autorul si titlul poeziei... dau fundita

2 răspunsuri:
| pati2021 a răspuns:

Nu se intelege prea bine din intrebare la ce te referi, vrei exemlu de strofa si exemplu de vers? ca e imposibil sa nu gasesti tu o poezie din care sa iei o strofa sau un vers, daca as stii exact de ce ai nevoie poate ti-as fi mai de folos!

| escfreak a răspuns:

Ceea ce cauti tu nu se numeste "stofa" ci poarta denumirea de "citat". Cauta pe google "citate celebre" sau citate despre ce vrei tu. Exemplu: citatate despre prietenie.