| TruLove a întrebat:

Imi poate explica si mie ce subiecte se dau la bac oral romana? Adica ce subiecte,ce trebuie sa faci, voua ce subiecte v-au picat? Mersi mult!

2 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Buna. A trecut ceva timp de atunci, ( 4 ani), Mie mi-a cazut sa fac un text argumentativ ( nu mai stiu despre ce), si mai avem un text pe foaie si trebuia sa precizez din ce categorie face parte ( stiintific, religios, etc) si inca cateva intrebati legat de textul acela ( nu mai imi amintesc ce). Oricum a fost foarte dar foarte usor dar am avut emotii foarte multe.
Dar o sa faceti pregatire la ora de limba romana legat de bac.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi diverse modele la linkul :
subiecte2015.edu.ro/2015/bacalaureat/modeledesubiecte/certificarecompetente/A_competente_lingvistice_limba_romana.zip

subiecte2014.edu.ro/2014/bacalaureat/modeledesubiecte/certificarecompetente/Proba_A.zip

subiecte2013.edu.ro/2013/bacalaureat/modeledesubiecte/certificarecompetente/Proba_A.zip

subiecte2012.edu.ro/2012/bacalaureat/modeledesubiecte/certificarecompetente/A_Competente_lingvistice_Limba_romana.zip

subiecte2011.edu.ro/bacalaureat/Modele_de_subiecte/Certificare_competente/A_Competente_lingvistice__Limba_romana.zip

subiecte2010.edu.ro/bacalaureat/Modele_de_subiecte/Certificare_competente/A_competente_lingvistice_lb_romana_v3.zip

arhiva.subiecte.edu.ro/2009/bacalaureat/modele_subiecte/probe_orale/Limba_si_literatura_romana.zip

http://www.scritub.com/......419223.php

http://examendebacalaureat.blogspot.ro/2011/06/romana-proba-orala.html

Toate cele bune.