| Izabela000 a întrebat:

Imi poate explica si mie cineva ce sunt mai exact creditele la facultate? Si o universitate acreditata inseamna ca e o universitate care ofera aceste credite? Si de ce e important sa fie acreditata?

1 răspuns:
| Lioana a răspuns:

Creditele sunt un numar de puncte acordat fiecarei materii. Ca sa treci anul trebuie sa acumulezi un anumit numar de credite.
Universitatea acreditata e o universitate privata recunoscuta de catre Stat. Nu are legătură cu creditele.