| 1SEBI1 a întrebat:

Imi puteti scrie o lista sau cateva facultati cu bazele pe matematica, adica nu cum e medicina sau arte de ex ci sa faci matematica sau sa te bazezi pe ea. Si eventual daca stiti mai multe informatii gen ce poti iesi de acolo. Fundita happy

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Toate facultatile de la Politehnica sunt bazate pe matematica spre exemplu

| neutrino a răspuns:

Facultatea care se bazeaza cel mai mult pe matematica este... facultatea de matematica.

| SkyPilot a răspuns:

Toata politehnica, tot ASE-ul (dar mai putin), Matematica, Geologia, Chimia, Fizica.