| criss:) a întrebat:

Imi spuneti si mie cuvinte in engleza care se termina cu: ch, sh, s, ss, z, zz, x sau o?

10 răspunsuri:
| asko a răspuns:

Couch, varnish, asparagus, less, alferez, abuzz, abox, abilo
http://www.findtheword.info/resultat.php?stype=ends&sword=I
(ce-mi place de lumea asta desteapta care isi face temele pe net punand o intrebare la care se inghesuie lumea sa raspunda)
nota maxima;)

| monyk a răspuns:

Touch, rich, Spanish, less, meets, nu mai imi vin acum...

| adrianhasde a răspuns:

Church, as... etc

| a2 a răspuns:

Watch ( a privi ) brush ( a peria) wash ( a spala) lunch( pranz)
catch ( a prinde) kiss( sarut) toate cuvintele la plural se termina in "s", buzz, ox ( bou) thinking atat stiu:p oricum sper ca te-am putut ajutalaughing O zi buna!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Speech; touch; much; crutch; church; bunch

brush; smash; crash; Spanish; English; British

dogs; cats; birds; rooms; woods; crows; ships; girls; cows; windows; bridles

dress big grin stress

cu "zz" nu exista

into; onto; portfolio; kangaroo

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Boss-seful, bus-autobuz si atat stiu
pa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lunch, cash, socks, pants, glases, trousers, happiness, excess, do, go...cu z, sau zz chiar nu imi vin in minte acum, sper sa te fi ajutat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fcgfh jkuhykg

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

X

| anatheea a răspuns:

Orice se termina in less: meaningless, speachless etc. teach, buzz, twix, mess,...