| LittleandLiars a întrebat:

Imi trebuie plante ocrotite de lege din toata lumea la biologie ce imi recomandatibatting eyelashes

Va roog ofer funditabatting eyelashes

16 răspunsuri:
| EUSIATIT a răspuns:

Comanda cartea [minunile lumii si ai acolo tot ce ti doresti flora. fauna relief etc etc costa cam 100 ron dar se merita sa o ai in biblioteca ta

| gabriela a răspuns:

Floare de colt, nufar

| asya a răspuns:

Iti recomand google si atlasul botanic!

| paul_5950 a răspuns:

Garofita pietrei craiului, bujorul de munte, strugurii ursului, arborele lalea, laleaua pestrita, nufarul alb, floarea de colt, papucul doamnei, sangele voinicului, iedera alba, angelica, tisa. Astea sunt doar cateva din tara noastrawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Floarea de colt
Este o adevatata perla a muntilor nostri, intalnita pe abrupturile si piscurile calcaroase din Muntii Fagaras, Bucegi, Ciucas, Rodnei;
Laleaua pestrita
Populeaza fanetele umede si padurile de foioase;
Garofita Pietrei Craiului
Specie endemica care populeaza branele si coastele abrupte din masivul Piatra Craiului;

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Laleaua pestritsa, floarea de colt, bulbuci de munte, bujorul de munte, garofita pietrei craiului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nufar

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sangele voinicului

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asdbnfkjdhfg

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu știu și eu tot asta caut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si mie doar din romania

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta pe net

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am nevoie de plante la biologie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Roua cerului!happy

| deya_5492 a răspuns:

Laleaua pestritsa, floarea de colt, bulbuci de munte, bujorul de munte, garofita pietrei craiului, nufar, Garofita pietrei craiului, bujorul de munte, strugurii ursului, arborele lalea, edera alba, angelica, tisa.

| Bogdan_Best_1988 a răspuns:

Gaseste o pagina sau cauta pe google (plante ocrotite din lume) si asta e