| DonEduardo a întrebat:

În ce domenii avea cultura generala Vadim Tudor?

6 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Cultura generala se refera chiar la a sti totul despre orice, sau cat mai multe lucruri din cat mai multe domenii, la asta face referire termenul cultura generala...nu poti sa spui am cultura generala dar stiu doar geografie si nu istorie!

Vadim Tudor avea mai multe cunostinte generale decat toti politicienii actuali la un loc.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

La scandal.

| Mosotti a răspuns:

In foarte multe avea cultura generala, mai ales istorie, literatura.

| minrest a răspuns:

''Domenii'' si ''Cultura generala''? E contradictie in termeni; cultura generala se numeste generala pentru ca nu e in domenii precise, ci generala. Pai cunostea asa: 1. Istorie contrafacuta patriotarda, hagiografie pseudoistorica. 2. Partea sovina, prodictatoriala si antioccidentala a literaturii romane, precum si cultul personalitatii facut unor scriitori valorosi, dar acest cult era gandit in asa fel, incat sa le deturneze opera. 3. Ideologia securitatii, creata de mentorul si seful lui, Eugen Barbu. Astea erau domeniile lui de expertiza, cultura generala avea, dar cultura nu avea; nu era un om cult.

| chuckmanson a răspuns:

Who cares? Era un jeg de om, deci de ce ar trebui să ne pese de cultura lui? Inteligența/cultura generală nu e un substitut pentru a fi o persoană bună.
Plus e mort so let him rest in piss!

| davidadrianvladut1 a răspuns:

El este omul care știe orice întrebare a fost la emisiunea Dan Negru te pui cu blondele... În mai multe domenii a fost Vadim Tudor