| anonim_4396 a întrebat:

În clasa a 8a am examenul și as vrea sa fac pregătire la matematica și la romana, ce credeți, să fac o ședință la matematica cu materia de 5-7 și o ședință cu materia de a8a?

3 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Nu pricep în ce fel recapitulezi tu dacă pui pe alții să-ți rezolve problemele.
Ești în clasa a VIII-a și nu știi să rezolvi niște banale probleme de aritmetică de clasa a V-a.
Iar răspunsurile primite nu sunt edificatoare pentru a te face să înțelegi cum s-a ajuns la acele rezultate.
Nu e corect felul în care încerci să recapitulezi.
Plus că, după a mea părere, pentru fiecare an ( 5, 6 și 7 ) trebuie să aloci cel puțin cîte o săptămînă, cu ședințe de 4 - 5 ore pe zi.
Spor la învățătură!

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, în principiu, profesorul care te va medita ar TREBUI să facă o şedinţă cu recapitulare cls. 5-7 + o şedinţă cu materia din clasa a 8-a!
Recapitularea ar TREBUI TERMINATĂ până cel târziu în februarie 2017 şi apoi să faci 2 şedinţe doar cu TESTE de examen!

Meditaţiile ar TREBUI să le începi cel târziu la începutul lunii Octombrie 2016!

Toate cele bune!

| alexutza222 a răspuns:

Nu termini materia 5-7 intr-o sedinta. Clar vei face mai multe. Te referi daca sa e intercalezi? Poate fi o varianta, vorbesti cu proful de la meditatii.