| JoinTu a întrebat:

In general evaluarea nationala este mai usoara decat simularile? M-am uitat pe net la simulari si la evaluari nationale din anii precedenti iar evaluarile mi s-au parut mai usoare decat simularile. Gradul de dificultate la evaluarile nationale se ia in considerare in functie de notele obtinute la simulari (o medie nationala cu notele)?
Dau funda, multumesc!

Răspuns Câştigător
| ForYouBaby a răspuns:

Mereu simularile au fost mai grele decat evaluarea nationala, deoarece acestea au scopul de a te stimula sa inveti. Iar notele de la simulari nu se iau niciodata in considerare ( nu influenteaza cu nimic media de la avaluarea nationala) si nici nu se trec in catalog happy Sper ca te-am ajutathappy o zi frumoasa happy