| d0areu a întrebat:

În mai puțin de 2 săptămâni dau evaluarea națională la matematică. La aritmetică mă descurc dar la subiectul 3 la geometrie nu știu sa rezolv aproape nici o problema, sper la un 8-9, ce sa fac sa le pot rezolva, având în vedere ca știu formulele?

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Visezi frumos, dar eu iti urez succes!

| d0areu explică:

Help! Pls

| CornelFTW a răspuns:

Poti sa faci mai multe teste si unde nu stii sa intrebi un coleg care stie geometrie si sa ii zici sa iti explice cum ai putea sa gandesti problema respectiva.De obicei raspunsul ii in subpuncte sau in enunt.
Daca nu stii formulele si vrei sa le memorezi usor scrieti formulele care nu le sti pe o foaie cu o culoare aprinsa si sa iti amintesti ca cu culoarea aia era formula aia. Funda?