| AngeloSergiu a întrebat:

Inca o intrebare, la Subiectul 1 la un exercitiu am avut de scris 2 secvente care redau dimensiunea temporala si am dat urmatoarele exemple: "m-am desteptat cu ochii uzi", "m-am uitat la ceas.era. era aproape amiaz" si "batea soarele amiezii" o sa primesc punctaj maxim?

Răspuns Câştigător
| jamal000 a răspuns:

Cu siguranta sunt corecte!

2 răspunsuri:
| djfreesh a răspuns:

Din astea am scris si eu. speram sa le ia in considerare.tin de timp....in barem scrie ca orice rezolvare corecta se puncteaza..asa ca speram sa ne puncteze

| EmiliaOpris a răspuns:

Sa speram ca da, sunt intr-adevar secvente care redau dimensiunea temporala.