| anonim_4396 a întrebat:

Intr-o compunere avem dialog si descriere?

Răspuns Câştigător
| MihaicaDan a răspuns:

Da putem si descriere si dialog si naratiune. poti pe toate deodata. un fel de poveste daca le vrei pe toate. FUNDA?

5 răspunsuri:
| Alex66 a răspuns:

Da poti sa ai de amandoua dar daca e compunere cu descriere; adica sa descrii ceva: nu folosii dialog si nici naratiune. Sper ca te-am ajutat

| DarkAngel_1320 a răspuns:

Da. Si naratiune

| Deeutsaaa a răspuns:

Poti sa folosesti dialog, descriere si naratiune.

| Ghita_Bianca_1970 a răspuns:

Nume de gradini zoologice! FUNDA!

| Dc_Alexandru_1995 a răspuns:

Da, într. onconpunere putem folosii și dialog și descrierea, deoarece dacă nu ar fi fost acestea, compunerea ar fi fost mult mai plictisitoare și neinteresanta