| anutzabnx a întrebat:

La Casa Pogor, Casa Dosoftei, Bojdeuca Ion Creanga, din Iasi este voie sa se filmeze/sa se faca poze inauntru? Am un proiect si n-as vrea sa ajung la Iasi si sa ma trezesc ca nici macar nu imi dau voie sa filmez laughing) Va rog nu raspundeti daca doar presupuneti, as vrea un raspuns sigur, de la cineva care a fost. Funda

Răspuns Câştigător
| StefanKogut a răspuns:

Nu se poate filma sau fotografia fara autorizatie. Autorizatia o obtii, in prealabil de la fiecare muzeu in parte, ii suni si vorbesti cu ei pentru detalii, nu vei avea probleme sa o obtii daca e un proiect scolar.