| flower236 a întrebat:

La ce este mai usor sa dai bac-ul dintre geografie, logică, psihologie, filosofie, economie şi sociologie?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred că geografie.

| SpawNury a răspuns:

Geogravarza.

| AngelBoy a răspuns:

Eu am dat astazi la biologie vegetala si animala (clasa a-9a si a 10-a) si mi s-a parut foarte simplu reusind sa rezolv toate subiectele si facand in ceea mai mare parte corect avand in vedere faptul ca am invatat doar 4 lectii din toate si alea asa la repezeala, iar ieri am citit un memorator cap-coada si sincer m-a ajutat mult desi nu speram nicio clipa ca la biologie pot lua mai mult de 5 ( asta pentru ca nu mi-a placut niciodata), dar se pare ca a fost floare la ureche, daca ar fi dupa mine bilogia mi se pare acum usoara, desigur ca nici subiectele nu au fost teroare, dar raportat la cat am invata eu... oricum tot geografia mi-ar fi placut si mie la inceput sa dau pentru ca mi se parea usoara si atractiva, dar „pofta vine mancand" si daca esti atent la ore si mai si citesti ceva (nu trebuie sa te omori cu invatatul asa cum am facut eu la roamana, desi eram sigur ca o sa pice un text poetic am continuat sa invat inutil romane si nuvele) cel mai bine ar fi sa alegi un profil care iti place (ma gandesc ca vrei sa mergi la un liceu bun) cel mai simplu profil ar fi filologia, dai romana ca toti, scapi de matematica dar ai istorie, dar istoria din p.m.d.v. nu mi se pare mai dificila ca matematica, iar la alegere ai geografia si alte cateva materii...desigur daca bac-ul se va schimba filologia si mate-info o sa ajunga doua sperietori pentru. ca vor avea mai dificil ca celelalte, oricum ai face tot te vei intalni si cu o materie ca nu-ti este pe plac, poate se schimba totul si poti sa-ti alegi din orice materie laughing, ar fi totusi culmea, de asta nici nu se va intampla.

| TheHunter38 a răspuns:

Geografie, azi am dat a fost usor.

| Licurici_2266 a răspuns:

La geografie este cel mai usor si faci cel putin 2 ani. La celelalte faci cate un an fiecare obiect.big grin