| anonim_4396 a întrebat:

La ce liceu as putea intra cu media 7, si ce profil?happy

Răspuns Câştigător
| Aero a răspuns:

Stai departe fata de unde locuiesc eu. Nu cunosc Baia Mare. Pot sa-ti spun doar ca pe clasa a 8-a, cel putin in judetul Arges, se distribuie gratuit in scoli o brosura la fiecare elev cu liceele din (resedinta de)judet. Acolo scrie la fiecare liceu media ultimului admis la diverse profiluri/specializari. Depinde de oras. In Arges, cel putin, nu prea stiu elevi care sa apuce licee cu filiera teoretica(real, uman). Poate in Baia Mare se intra si cu medii putin mai mici sau poate dimpotriva, dar nu stiu sa-ti zic nimic precis. Ia contact cu un prieten care e deja la liceu, poate mai stie cate ceva, sau vorbiti despre asta la scoala la o ora de dirigentie.

12 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

La SAM, la coada vacii, sau la energetic, agroalimentar. Chestii de genu asta. Si o sa ajungi un amarat de vanzator sau sofer de autobuz. Asa iti trebuie daca n-ai invatat. Ce aveai asa important de facut? Media generala 7. straight face

| Aero a răspuns:

In facultate esti "cineva" cu media 7, dar in scoala generala esti chiar madapple(literal vorbind)! E posibil sa prinzi si liceu, dar nu cred ca unul cu profil real, uman. Nu pot sa-ti zic exact unde ai putea sa intri pentru ca nu te cunosc, nu stiu in ce oras locuiesti, daca stai macar la oras...confused

| pwp a răspuns:

Depinde din ce oras esti!love struck

| adelinee a răspuns:

Daca esti din bucuresti poti sa intrii la nicolae tecluhappy stiinte ale naturii nu are renume dar se face scoala si profesori sunt super ok. nu o sa ai probleme etc.

| ioana996 a răspuns:

Pai depinde ce te pasioneaza happy, daca te pasioneaza istoria, geografia sau latina te duci la filologie, daca iti place matematica, informatica si fizica de duci la mate-info, daca iti place biologia si tot ce tine de ea te duci la stiinte ale naturii iar daca iti place sa tocesi in general te duci la stiinte sociale sau filo happyBun acum liceulthinking eu te sfatuiesc sa nu te duci la un liceu cu renume pentru ca ai sa vezi doar renumele ramane de el.:*

| andreeada a răspuns:

Pai depinde din ce oras esti! Sincer in Arges cu aceasta medie prinzi penultimul liceu! Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Is din Baia mare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Problema e ca sunt la cea mai buna scoala din oras Lucian Blaga si ma descurc cam greu, am vazut pe un site ca si cu 4 si ceva sunt liceuri dar nu sunt chiar atat de slab si as vrea sa merg la George Baritiu ca e cam cu media 7 si profil electronic si mecanic.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu la ce liceu pot sa intru in bucuresti cu media 7, 56?

| melisaemo a răspuns:

Sa sti ca cu media 7 nu cred ca poti intra la ceva deci nu fi sigur ca o sa ai undeva sa intri

| roxiroxi12345 a răspuns:

Dar eu la ce liceu as putea sa merg cu media 7, 20 in Timisoara as vrea la stiintele naturi?

| andreea_6074 a răspuns:

Nicolae teclu