| publicname a întrebat:

La ce se refera proverbul "meseria bratara de aur"?

6 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Sunt oameni care au o facultate si nu are loc de munca dar un meserias tot timpul va gasi de lucru si va avea de lucru De acea se spune ca meseria este bratara de aur Un meseris tot timpul va cistiga indiferent de situatie

| madalina_5722 a răspuns:

Adica o meserie stiuta bine este mai valoroasa decat aurul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Meseria bratara de aur se refera la faptul ca degeaba stai si iti plangi de mile,atat timp cat nu incerci. Daca poti sa practici o meserie foarte bine,atunci apreciaz-o! Nu o sa veziin drum, primul in om pe care il vezi un,, meserias".In zilele astea nu prea mai exista...

| annammaryya a răspuns:

Acest proverb se refera la faptul ca meseria este foarte valoroasa ca o bratara de aur si ea trebuie apreciata ca o bratra de aur

| alynutza99 a răspuns:

Daca muncesti vei castiga mult in afaceri. Team ajutat?

| gaby_8539 a răspuns:

Munca, munca si iar munca...Munca nu a omorat pe nimeni, dar de ce sa risti?