| alexcs123 a întrebat:

La evaluare nationala 2014 la sinonim cer la barem scrie pretend solicit.Eu daca am scris doresc, vreau imi dau punctaj?

5 răspunsuri:
| Madayna a răspuns:

Depinde de profesorul care ti-o corecteaza.

| Lαrisα a răspuns:

Si eu am scris la fel ca tine. Sper sa nu le puncteze doar pe alea doua din barem.

| ShadowGhost a răspuns:

Pai..era ceva de gen "auzi ce-ti cer?"nu merge doresc.Ar fi ceva gen "auzi ce-ti doresc?" ...eu am scris solicit.big grin M-am gandit sa nu imi depuncteze pentru niste rahaturilaughing

| Dafii a răspuns:

Si eu am scris la cer - spun.
Trebuie sa dea punctaj pentru ca vroia sinonim pentru sensul din TEXT nu in general.

| spy99 a răspuns:

Eu tot la fel am scris doresc din punctul meu de vedere cread ca e bine pentru ca in versul acela scria 'ai auzit ce-ti cer'