| anonim_4396 a întrebat:

La Facultatea de Constructii, mai ales la cea din Timisoara, in primul an se face mai multa matematica si fizica decat axonometrie si geometrie descriptiva? La ce se astapta profesorii? Adica, se reia ceea ce ar fi facut doar cei de la liceu de specialitate de constructii sau arhitectura?

Răspuns Câştigător
| euuueuuu a răspuns:

Stai linistit. urmeaza si desen tehnic, si o sa faci materia "constructii civile", o sa inveti sa desenezi in programe CAD. faci fizica si mate la greu pentru ca alea sunt baza pentru mecanica, rezi, statica, dinamica, etc. si fara baza nu prea ai pe ce cladi happy