| Puppy_4301 a întrebat:

La ID (Invatamant la distanta) se plateste taxa sau poti sa intrii si la stat?

4 răspunsuri:
| Malvina24 a răspuns:

La ID se plateste taxa!

| KarmaPolice a răspuns:

La stat, inseamna facultate care este finantata de statul roman. Daca te referi daca poti intra la ID la o facultate de stat gen politehnica, universitate, atuncea poti numai daca acea facultate are astfel de invatamant (ID).
Daca te referi la faptul ca vrei sa faci facultatea la ID fara a mai platii taxele de scolarizare, atuncea nu poti. Facultatea nu se plateste decat daca este facuta la zi si ai intrat pe un loc finantat de catre stat(adica la buget), pentru ca poti face facultatea si la zi, cu taxa.

| PinkPanther a răspuns:

Se plateste taxa, locuri fara taxa sunt doar la zi

| Piscotel a răspuns:

Nu exista invatamant la distanta bugetat de stat, deci taxa e obligatorie.