| anonim_4396 a întrebat:

La liceul cu profil de stiinte sociale ce materii se dau la bac

2 răspunsuri:
| FoxyM a răspuns:

Salutare! Probele la limba română si istorie scris,iar la alegere in functie de profil(stiinte sociale in cazul nostru)geografie,logica, sociologie, economie, filosofie si psihologie, una dintre acestea scris.Competentele sunt la limba română, la engleza sau franceza, la alegere una si cele digitale.Aceste competente nu sunt foarte grele si nici prea importante.Te ajuta sa dai probele scrise, adica cele importante.

| asperger3 a răspuns:

Salut. Eu sunt la filo DAR nu exista diferenta la bac. Vei da din romana,istorie si la alegere dintre geografie, economie, logica, filozofie, psihologie. Si probele de competente le dai la limba romana, limba straina si competente digitale