| anonim_4396 a întrebat:

La profilul de stiinte ale naturii, bacul la matematica se da M1 sau M2?

6 răspunsuri:
| PrecioussGirl a răspuns:

M2 adica mai usor. kiss

| wolder a răspuns:

M2

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

La "Ştiinţele Naturii" faci Matematică M2 şi dai BAC/examen SCRIS "obligatoriu" din Română şi Matematică!

Iar la proba la alegere a profilului şi specializării – proba E)d) – probă scrisă - poţi alege între : Fizica, Chimie, Biologie, Informatica; vezi Anexa 1 de la linkul :
subiecte2011.edu.ro/bacalaureat/Legislatie/Ordin_4800-31-08-2010.zip

ÎNAINTE de acestea vei da ( obligatoriu ) COMPETENŢELE lingvistice si digitale :
* "proba A: proba orala - Proba de evaluare a competenţelor de comunicare orala în limba româna

* proba C: (proba orala, scrisa si
practica) - Proba de evaluare a competenţei lingvistice într-o limba de circulaţie internaţionala studiata în liceu

* proba D: proba scrisa/practica - Proba de evaluare a competenţelor digitale".

Asta, dacă NU se schimbă Metodologia/legislaţia până vei da tu BAC-ul happy

Toate cele bune.

| Mussette a răspuns:

M2

| kaliseei a răspuns:

M2 plus! S-a bagat de anul acesta. Se considera ca era prea usor pentru cei de la stiinte sa dea la fel ca cei de la tehnologic. Sa stii ca mie anul asta mi s-a parut mai usor la M1 decat la M2. Bafta!

| Frumusikkkaa a răspuns:

La stiinte ale naturi se da M2