| Prezidentul a întrebat:

La profilul UMAN cand se da simularea pentru bac si ce probe vor fi?

Răspuns Câştigător
| DarkOrbitMoon a răspuns:

Simularea se va da pe la sfarsitul lui martie, din cate stiu eu.
Pai, la profilul uman se da romana si istoria obligatoriu.Istoria tine locul matematicii de la profilul real.Si la alegere dintre geografie,filosofie, psihologie, logica, economie, sociologie.

1 răspuns:
| Florenta16 a răspuns:

Daca esti a11a, se da simulare de bac si in a11a prin martie-aprilie, si se da si in a12a simulare tot cam asa. probele sunt de doua feluri, orale si scrise. Cu competente digitale, romana oral, limba straina oral, si scris romana, geografie sau istorie sau psihologie si fara matematica din cate stiu. Eventual si engleza daca esti la un profil cu intensiv sau bilingv engleza. Bafta.