| Anonimus1110 a întrebat:

La stiinte ale naturi, informatica in ce clase se preda?

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

În clasele 9-10 faci Informatică şi TIC; iar în clasele 11-12 faci doar TIC - vezi materiile & nr de ore la linkul :
http://www.tvrcs.ro/trunchi_comun.php

Toate cele bune.

| aXy99 a răspuns:

Altii care dau raspunsuri stupide. Asculta aici, informatica faci in clasa a 9-a si a 10-a cate o ora pe saptamana, iar TIC de 2 ori. Din clasa a 11-a nu mai faci deloc informatica, dar vei mai face o ora de TIC. Ai inteles?

| BTWIN a răspuns:

Informatica nu se face la stiinte ale naturii...se face TIC(Tehnlogia Informatiei si Comunicarii) in fiecare an.In clasele 9 si 10 se fac 2ore iar 11-12 se face cate o ora.

| AliLina2 a răspuns:

Raspuns sigur:pana in clasa a 10-ea veti face informatica(1-2 ore pe saptamana)..cand treci in clasa a 11-ea gata cu informatica si cu artele..veti pastra orele de chimie si biologie intr-a 11-ea si a 12-ea(ba chiar va creste)iar romana si matematica va scadea cu o ora.(ma refer din clasa a 11-ea).