| BlackRose03 a întrebat:

M-am uitat peste foaia matricola pentru inscrierea la facultate si au introdus numele mamei gresit(in loc de Loredana Aurelia au pus doar Loredana si numele de familie apare ca cel din casatoria cu tata, ea fiind acum recasatorita sub alt nume). O sa imi afecteze admiterea? La informatii despre parinti am introdus numele corect care difera de cel din fisa. Am depus ieri la 2 universitati dosarul. Le mai dau mesaj? Se trece cu vederea?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Multe persoane au mai multe nume (de botez).
In acte, pentru diferentiere de identificare, deseori se scrie doar primul dintre nume, fiind suficient pentru distinctie.

| RxTx a răspuns:

Crezi ca intereseaza pe cineva numele mamei
O sa intereseze pe cineva doar inițiala tatălui
Si asta doar in cazul in care exista doi studenți cu acelasi nume
Ca sa aiba cum sa ii diferențieze.
Daca ai trecut CNP-ul tau pe acolo gata

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să dai mesaj cu corectura necesară.

| OAly a răspuns:

E bine sa le atragi atentia ca e gresit si sa le spui sa corecteze.