| anonim_4396 a întrebat:

M-ar tenta sa merg la un liceu vocational la arte plastice sau arhitectura. Am o prietena care vrea la arte plastice dar ea se implica mult mai mult si ai ei sunt mult mai dispusi sa dea bani pe tot ce trebuie (instrumente, ore etc.). As vrea sa stiu (daca intru bineinteles) cat de greu ar fi pentru mine tinand cont ca nu am facut deloc ore de desen.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Majoritatea profilor vor fi intelegatori, pana la urma cate asteptari sa ai de la un copil de 14-15 ani... E datoria profilor de atelier sa te ghideze in pictura toate celelalte. Si e vorba despre arta, iar fiecare poate sa-si exprime ce simte intr-un mod diferit, doar daca nu desenezi realist nu inseamna ca nu ai talent.

| QueenBajdeche a răspuns:

Păi dacă ai vrea să intri la arte plastice, din punctul meu de vedere, ar tebui să ai un oarecare talent la așa ceva, pentru că ți-ar fi greu pe parcurs, înțelegi? Și poate nici nu ți-ar plăcea. Nu știu, acesta este punctul meu de vedere...