| WaNTeD_4374 a întrebat:

Ma poate ajuta cineva cu caracterizarea personajelor din fabula "Ursul si vulpea" de Grigore Alexandrescu?

Răspuns Câştigător
| BoOoMbOnik a răspuns:

Vulpea= nestiutoare, suprinsa de hotararea ursului. Ursul= mandru de sine, il uraste pe tigru, se crede mai bun ca acesta si mai capabil de a conduce, vrea sa alunge talharia dar el insusi este un talhar. Cam asta trebuie sa scrii. Funda? Te rog. Mersi

2 răspunsuri:
| Sminoc12 a răspuns:

BoOoMbOnik mai ai niste greseli prin rezumatul ala n-am dreptate?

| bogdan619ful a răspuns:

Ursul este un personaj pozitiv si cam crede tot ce is se spune!

vulpea este personajul negativ hot si marsav