| Andu19889181 a întrebat:

Mă poate ajuta cineva cu o dilemă? Am media anuală, 8, 73 oare se poate rotunji la 9?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu spui daca este vorba de media anuala generala sau media anuala la o materie.
Media anuala generala nu se rotunjeste.
Media anuala la o materie se rotunjeste cu pana la 0, 50 puncte in favoarea elevului, daca de asta este vorba vei avea media 9 la acea materie.

| johnnny123 a răspuns:

Media anuală nu se rotunjește și nici nu s-a rotunjit vreodată. Nu ai învățat asta în anii de școală anteriori?

| ReddY25 a răspuns:

Nu

| KINGF90 a răspuns:

Nu se rotunjește dar tot o ai mare?