| nOnAmE_2332 a întrebat:

Ma puteti ajuta va rog:d.Am de scris 5 poezii de precizat rima si de scos figuri de stil.Eu sunt foarte buna la romana dar la figuri de stil nu prea ma pricep sad. Si as vrea sa ma ajuati cu figurile de stil(Pasteluri -de grigore alexandrescu)Poeziile sunt:Sfarsit de toamna, Iarna, La gura sobei, Sfarsitul iernii si floriile)Promit daca vrei fundita dar va rog ajutati-ma ca nu prea ma pricep la figuri de stil(adica epitet, personificare, comparatia si enumeratia). Va multumesc:*

4 răspunsuri:
| foxi a răspuns:

Obraznicia e sora cu prostia!

| IrinaAndreea a răspuns:

"Foarte buna la romana", dar nu te pricepi la figuri de stil si ai gasit aici prostii care sa-ti faca temele? Si apropo, mai pune si tu cate o virgula pe unde trebuie.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uita-te in carte fraiero

| nOnAmE_2332 explică:

Sa ma lesi fata, ca in ziua de azi adultii nu mai stiu nimic de carte ca acum muncesc, dar am spus ca nu am inteles cu figurile de stil, daca nu ti-a comvenit intrebarea mea nu trebuia sa razpunzi de parca esti tu asa desteapta.Nu mai am nevoie de nici un raspuns daca sunteti asa rai si rautaciosi.