| sweetela a întrebat:

Ma uit la serialul nou de pe kanal D Kosem dar nu prea inteleg personajele, adica a cui urmasi sunt. Ahmet e fiul lui Mehmet ce e fiul lui Suleyman? Si sultana Safyie de unde a mai aparut?

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Da le incolo de seriale turcesti, oricum nu sunt frumoase, si limba aia e tare grea, ca si germana.

| CrissCarlan22 a răspuns:

Sultana Safiye a fost mama sultanului Mehmet. Ahmet fiind nepotul lui Safiye.
Sultanul Mehmet este tatal lui Ahmet.
Sultana Handan a fost cu sultanul Mehmet si il au impreuna pe Ahmet, iar sultana Halime a fost si ea cu sultanul Mehmet si il au impreuna pe Mustafa. Sper ca te-am ajutat!