| anonim_4396 a întrebat:

Maine am simulare la romana (clasa a VIII-a) si imi este cam frica, eu sunt mai mult cu matematica. Am invatat (repetat) toate planurile si am invatat subordonatele. Niste incurajari si sfaturi?

Răspuns Câştigător
| 777777788888888 a răspuns:

Continua sa repeti,daca le inveti foarte bine nu prea ai sanse sa pici
Incearca sa faci niste compuneri cu subiecte despre care crezi ca se dau la simulare,poate iti pica unul
Dormi bine,si culca-te devreme, ca sa fii odihnit la simulare
Citeste caietul de la cap la coada pana iti intra informatiile bine in cap
Daca poti, si ai timp dimineata incearca sa repeti tot, ca sa nu uiti la simulare

Daca respecti sfaturile astea, sunt sigur ca o sa il iei!

1 răspuns:
| Eastwood a răspuns:

Fara emotii, sa citesti fiecare subiect de mai multe ori, nu te grabi, daca ai invatat stii!