| dimitrierobert a întrebat:

Maine vreau sa chiulesc in timpul scolii... ce sa zic? eu cred ca as zice: ma doare capul si ma simt foarte rau si cu o fata dinaia de blonavlaughing))))ce sugestii mai imi spuneti? nu va obositi sa ziceti ca scoala e frumoasa si trebuie sa invetilaughingdaU fUndA:*

Răspuns Câştigător
| VladuZ0R a răspuns:

Aseaza-te cu capul pe maine, mainile fiind pe banca, respera aer mai cald toata pauza, incearca sa faci in asa fel sa-ti lacrimeze ochii si cand intra profesorul ii spui ca te doare capul si ca ai temperatura! Crede-ma ca merge 100% sau daca nu incearca sa te prefaci ca ti-ai luxat piciorul, ca ai calcat "stramb" big grin. Sper ca ti-am fost de ajutor!

Am funda?batting eyelashes

15 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

"daU fUndA" straight face
"trebuie"
"eu"
straight face Nu ti-ar strica deloc scoala, crede-ma.
Nu am zis ca e frumoasa, ci doar ca trebuie sa inveti. Daca nu poti rezista nici macar cateva ore pe zi, succes la chiulit, sa dau eu telefon la Polaris sa le spun sa iti pastreze un loc, sau te ocupi tu? Ia intreaba-i pe parintii tai care faceau scoala si sambata si duminica ii lua la coruri, cursuri despre Ceausescu si alte din-astea. Ei nu au murit, tu de ce ai muri? Tu ai tot ce iti trebuie, cred ca vei vrea ca si copiii tai sa aiba la fel. Da, tu esti smecher, crezi ca toata lumea e proasta, numai tu esti destept. Hai bafta la chiulit. Daca nu faci scoala, daca nu inveti sa vorbesti cum trebuie, sa scrii cum trebuie, o sa fii un gunoi. Un gunoi apreciat doar de alte gunoaie. straight face Dar cum fiecare isi alege drumul in viata, cine sunt eu sa comentez?

| deadea23 a răspuns:

Du-te la medicu de la scoala si spune-i ca te simti ft rau. si ca daca ar putea sa-ti dea motivare ca medicul tau de familie este in concediu si nu ai de unde cere motivare laughing mai tuseste si tu intre timpbatting eyelashes

| Kanpeki a răspuns:

Spune-i ca este o problema grava in familie si trebuie sa pleci acasa urgent laughing Sau : pur si simplu fugi acasa intr-o pauza ( colegii mei asa fac laughing ) Motivare am auzit ca se poate cumpara de la librarii rolling on the floor Nu stiu daca sunt si completate laughing

| Genesis29 a răspuns:

Eu stima ca daca pui praf de creta in apa ai temperatura. Poti face asa si cu o fata de bolnav de duci la diriga si ii zici ca ai febra si ca tie rau. Dar daca mai ai caloriferele calde ca sa fii sigur stai cu capu pe el putin.

Funda?big grin

| hannibal a răspuns:

Pai nu pleci pur si simplu de la ore? te urmareste cineva sau ce?

| AnneMarriie a răspuns:

Pai crezi ca ar trebui sa gasesti scuze?
pleci de la ora si gata asa cum fac eu big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Departe de mine gandul de a-ti face teoria chibritului de vreme ce tu esti decis (ai, probabil, motivele tale) sa tragi un chiul; spun asta fiindca, la vremea mea, am mai chiulit si eu... Te-ntreb insa : de ce nu chiulesti la toate orele fara sa te mai duci pana la scoala si sa risti a nu fi invoit? eu nu ma-ncurcam cu jumatati de masura, plecam de acasa direct pe bulevard la cinema si intram la doua matinee (primul era de la 9, 00h)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ei da, situatia asta schimba total datele problemei...; dar de unde aveam sa stim noi ca mama ta e profa in scoala? (nu cred sa fie vreun profet printre userii TPU...)
Hmmm! pai, in aceste conditii, cred ca eu as recurge la o "cacialma" : mi-as cauta mama -in recreatie- si cu o mina(fata/figura) mai mult speria decat schimonosita i-as spune ca m-am deranjat f. tare la stomac, fara sa-mi dau seama de la ce, rugand-o sa ma ajute cumva... Faza asta as face-o cu 1recreatie mai devreme decat cea in care mi-as planifica sa o sterg din scoala, preventiv, fiindca daca n-o "induplec din prima" si imi ofera vreo pastila, ceva, in ora urmatoare de curs voi putea sa cer profei/lui sa-mi dea voie afara pentru. 2-3 min., iar in pauza urmatoare sa -mi "atac" iarasi mama.

| lavinik a răspuns:

Pai de ce vrei sa chiulesti se intampla ceva maine sau ce? uite o chestie ca sa te creada ca esti bolnava mananca ceva la ce esti alergic si maine o sa fi putin bolnav sau daca nu esti alergic la mancare du-te si ii zici ca-ti vine sa vomiti ca ai mancat ceva la care esti alergic si prefate ca vomiti, am multe idei si daca vrei sa-ti mai spun da-mi un mesaj, pa te pup

| Achilles a răspuns:

Cea mai buna scuza este sa ii spui ca iti este rau, vineri am chiulit cu 3 baieti si a iesit cam naspa... s-a prins diriga si ne-a sunat parintii laughing ai grija...

| DenysSa_5364 a răspuns:

Eu cand chiulesk in timpul skoli. spun ca nu mau lasat badiguarzi sa intru in scoala fiindca se sunaselaughing sau ca am fost la doctor fiind ca imi era raurolling on the floor sau cel mai bine: am ramas acasa fiindca mama cand a plecat a inchis usa si cheia mea era nu stiu vezi tulaughing) funditabatting eyelashes:X

| dimitrierobert explică:

Si daca zic ca sunt bolnav ma duc direct acasa?rolling on the floorca nu credd ca o sa chuleasca nimenilaughing

| dimitrierobert explică:

Faza e ca mama e profesoara in scoala, ce credeti ca as fi pus intr asta pe TPU? plecam directrolling on the floor

| dimitrierobert explică:

Toate raspunsurile au fost tari,ma rog aproape toatelaughing

| dimitrierobert explică:

Toate raspunsurile au fost tari, ma rog aproape toatelaughing