| bianca1598 a întrebat:

Mama vrea sa ne mutam in strainatate. Cel mai probabil in Germania.Eu am facut 2 ani de germana... dar foarte putin.Vin clasa a7a, am luat KET-ul, adica Flyers de la Cambridge cu 4(Reading&Writing), 3(Listening) si 4 (Speaking). Am note foarte bune la scoala care merg, si este una din cele mai bune din judetul meu.Intrebarea mea este:la ce scoala credeti ca pot intra cu o recomandare? Credeti ca voi tine pasul cu viitorii mei colegi? Dar cu limba? Va rog raspundeti! Si da, dau si funda.

1 răspuns:
| enverhoxha a răspuns:

Acum, când Occidentul se scufundă, vrea maică-ta să se mute acolo? E în întârziere cu 30 de ani. În Vest nivelul de trai nu poate decât să scadă, odată cu economia. Mai bine alegeţi Brazilia, sau măcar Polonia.