| astertix09 a întrebat:

Nu reusesc sa gasesc o pagina care sa prezinte inventii si inventatori romani, care ar fi schimbat lumea daca ar fi fost din alta tara, dar fiindca s-au nascut si au inventat in Romania, au ramas niste necunoscute pentru toti. Puteti sa imi dati un link, ceva. Va rog!

Răspuns Câştigător
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Vezi aici http://www.antena3.ro/......55037.html

4 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Cred ca multi inventatori nu au fost apreciati la momentul potrivit ( nu neaparat romani ). Oricum ar fi, crede-ma ca orice inventator va fi apreciat la un moment dat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar eu am postat o intrebare... unde am atasat si un clip. clipul e varianta in engleza de la cel pe care bacemi ti l-a aratat. este, dupa parerea mea, un clip care ilustreaza pe scurt ce potential a avut si cu siguranta inca are romania, dar mai avem de lucrat in ceea ce priveste conducerea acestei tari, daca ma intelegi. asta ne trage in jos.

http://www.youtube.com/user/corinaakackorrx#pe/a/f/0/zCf8NWJ8kzA

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Www.inventatori.ro