| mara_9541 a întrebat:

O intrebare pentru.cunoscatori:pot depune cerere pentru.continuitate pe post de suplinire ca invatatoare daca postul este ocupat de o titulara care este detasata? In cazul in care ea a reuseste continuitate la detasare am sanse sa continui pe postul ei?

Răspuns Câştigător
| antonia09 a răspuns:

Din punct de vedere legal, orice contract de detasare se poate prelungi cu aceeasi perioada pentru ca a fost incheiat.
In cazul dumneavoastra puteti depune cererea, numai daca titularei i se accepta prelungirea contractului de detasare.
Sper sa va fi fost de folos.
Numai bine.

4 răspunsuri:
| anad a răspuns:

In acest an scolar sau pentru anul viitor? Mi se pare ca trebuie si aprobarea Consiliului de administratie. Cel mai bine ar fi sa intrebi pe directorul scolii respective. Succes!

Mi se pare ca iti trebuie si aprobarea Consiliului de administratie al scolii. Cel mai bine ar fi sa stai de vorba cu directorul scolii respective. El iti va spune si ce sanse ai (poate mai e si altcineva care doreste postul). Succes!

| anad a răspuns:

Scuze! Nu stiu de ce a aparut raspunsul de doua ori si cu aceasta distanta!

| EUSIATIT a răspuns:

Din cite stiu eu nu pentru ca postul are un titular deci se cam bat caqp in cap asa ca mai bine vb cu directorul sau inspectorul scolar

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mara, daca cea in locul careia esti va activa in continuare ca detasata, ai sanse, in baza principiului continuitatii, sa ramai pe postul ocupat cu un an inainte!