| Dianna_8523 a întrebat:

O nepoata de-a mea, eleva in clasa a 6a, are un proiect la informatica. Trebuie sa faca o revista. Ea impreuna cu ceilalti colegi din echipa, s-au gandit sa faca despre "Fenomene Inexplicabile". Aveti ceva idei despre care ar putea sa scrie, subiecte? Eu una i-am sugerat sa scrie despre: Deja Vu si Copiii Indigo... Voi ce idei aveti? Multumesc frumos si va urez o zi buna!

5 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Sa faca despre animale, sporturi, muzica, istorie/geografie/biologie/plante etc. dar si ideea lor cu fenomenele e buna.big grin

| Instinkt a răspuns:

Pe planeta noatra sunt multe fenomene inexplicabile eu as scrie despre:
-Experimentul philadlephia
-Catrenele lipsa al lui Nostradamus
-Paranormal
-Fantome

| Sadiss a răspuns:

Uite una buna
daca 3/3(3 supra 3) = 1
1/3 = 0.(3)
0.(3)+0.(3)+0.(3) = 0.(9) = 0. 99999999999.
adica 1 = 0. 999999999999?
oricum e ciudata chiestiahee hee

| ~kostynela~ a răspuns:

O idee ar fi copiii gemeniwinking
daca te intereseaza ia id asta:twins_kosty
eu am o sora geamanahappy
pot sa te ajuthappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://images.google.ro/......tp?/imgres puteti citi de aici dar si de aici:
http://images.google.ro/......tp?/images dati click pe o imagine si la aproape fiecare da cate ceva interesant despre aceste cercuri:Eu am citit mai demult(imi pare extrem de rau, dar nu mai stiu care era imaginea:( ) ca aceste cercuri fie au legatura cu factori vizibili, dar inaccesibili(extraterestri), fie cu factori invizibili, dar accesibili(fantome)-iar acest articol a fost cel mai interesant.
Ar mai putea scrie si despre Triunghiul Bermudelor:
http://images.google.ro/......tp?/imgres aici intr-adevar se petrec lucruri ciudate:dispar nave, avioane, fara urma si se presupune ca acestea sunt "transportate" in alta parte a lumii sau cine stie... Un lucru ciudat aici l-am remarcat si eu "calatoaream" in lume cu Google Earth si mi-a venit ideea sa ma intdrept spre triunghiu bermudelor. M-am apropiat si brusc, imaginea a inceput sa tremure puternic; lucru care nu se mai intampla nicaieri altundeva.Presupun ca din cauza undelor magnetice, dar...cine mai stie?