| Serhanutza07 a întrebat:

O sa dam o proba de alergat la sport si profa ne-a intrebat care proba vrem sa dam:cea de rezistenta sau cea de viteza? care ar fi mai bine sa dam.

Răspuns Câştigător
| PsiholoagaTa a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa dai viteza, e foarte simpla. putin metri si in acel interval trebuie sa alergi ff repede. Rezistenta e grea, trebuie sa alergi mult si trebuie sa scoti un timp bun. Daca va pus sa alegeti, aveti noroc. Viteza este cea mai buna, sincer.Mai bine alergi ff repede cativa metri, decat sa te obosesti trei ture mari dupa scoala/parc/etc. Fundaa? :*

3 răspunsuri:
| bbxbeibiiii a răspuns:

Daca dai la rezistenta, secretul e sa iti dozezi energia, adica sa nu alergi la inceput foarte tare, ca apoi sa nu mai poti sa continui.
Daca dai la viteza, atunci trebuie sa ai antrenament, si nu uita, ca poate ai colegi care fac sport de performanta si alearga repede.
Alege tu la care vrei sa dai...

| Stefyyzxx a răspuns:

Pai alege tu.La ce esti mai buna la rezistenta sau la viteza. Funda?

| Stefyyzxx a răspuns:

Poi alege tu.La ce esti mai buna la rezistenta sau la viteza. Funda?