| FreeAndWild a întrebat:

"Ocolul pamantului in 80 de zile" sau "O calatorie spre centrul pamantului"?

Răspuns Câştigător
| Dumnezău a răspuns:

A doua, pentru ca e violatoare de minti si declansatoare iremediabila de tot felul de teorii contradictorii ce-ti vajaie prin creieri.Nici nu poti sa compari nivelurile de suspans ale celor doua carti, nici nu se compara cele doua laturi ale lui Verne, cea realistica sau 3/4-realistica,fata de cea total fantezista, care i-a dat, zic eu, cele mai bune carti.

11 răspunsuri:
| FreeAndWild explică:

Eu ma refeream la carti big grin

| AmandytaErhan a răspuns:

Ocolul pamantului in 80 de zile e o carte minunata, daca e sa aleg o aleg pe ea, oricine ar alege-o. cu toate ca te-as sfatui sa le citesti pe ambele si cartea,, 20000 de leghe sub apa'' de acelasi scriitor aia e mai buna chiar si decat ocolul p. in 80 zile

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Amandoua.Dar ultima e mai șic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ocolul Pamantului in 80 de zile trecand prin centrul Pamantului.

| OmulCareStieCeFace a răspuns:

Am citit amandoua mi se pare ca Ocolul pamantului in 80 de zile e mai potrivit si mai interesant acum si la ce vrei tu sa citesti oricum bafta

| 니코 a răspuns:

Prima ii ca ocolosti tot pamantul a 2-a ii ca te duci in pamant unde ii centrul pamantului

| KingCobra a răspuns:

Ocolul pamantului in 80 de zile dar mie imi plac amandoua.

| Alexa843 a răspuns:

O calatorie spre centrul pamantului, e o carte captivanta.

| Youkillme a răspuns:

Cu siguranta primul (te-ai uitat la Wily Fog)

| ziggs a răspuns:

O calatorie spre centrul pamantului crede-ma e super tare si filmul si cartea scrisa de jules verne ti le recomand.

| KataZTT2 a răspuns:

O calatorie spre centrul pamantului ii super filmu in engleza ii se zice Journey to the Center of the Earth 2008