| BlackOutCRYS a întrebat:

Ok, stiu ca s-au mai pus n intrebari de genul asta, dar o voi pune si pe a mea. Anul viitor va trebui sa-mi aleg un liceu si un profil, problema este ca sunt indecis intre mate-info si filologie/filologie bilingv engleza. Media pe 5-8 o sa o am 9.70+ si cu cea de la testare cred ca va fi in jur de ~9. Initial, am vrut sa ma duc la filologie bilingv-engleza, dar nu-mi place faptul ca dintr-a 10-a nu mai fac matematica deloc ( nu ca mi-ar placea matematica ) si din cauza ca sunt foarte multe fete care merg pe acest profil. Am inteles ca faci 7 ore pe zi, nu stiu sigur asta. La mate-info ma sperie faptul ca faci matematica M1, chimie, fizica la greu. La informatica nu stiu daca chiar ma pricep, eu nemai facand informatica intr-a 7-a si a 8-a. La PC ma pricep destul de bine, stiu multe lucruri, dar prea putine despre programare. Ah, mai am o intrebare : examenul pentru filologie bilingv engleza cand si cum il dai?

2 răspunsuri:
| JustRoxanne a răspuns:

Hey! La filologie nu mai faci mate din clasa a 11a! In a 9a si a 10a faci 2 ore de mate pe saptamana. Si faci 6 ore pe ziwinking

| pisicutzzza a răspuns:

Wow aproape ca n-am inteles nimiclaughing dar te vei gandi tu bine si o sa alegi ceva ce va fi potrivit pentru tine..succes