| hypothesis a întrebat:

Optica,Mecanica,Termodinamica si Electricitate:cele 4 capitole mari si late pe care elevii le studiaza la fizica in cei 4 ani de liceu. Din trei dintre acestea,si anume:mecanica, termodinamica, electricitate se va da admiterea la fizica la Politehnica din Bucuresti.
Eu ma aflu in ultimul an de liceu si mi-am dat seama (tocmai acum) ca vreau sa merg acolo. Este ceva ce ma atrage si consider ca voi avea de castigat daca voi merge acolo din prisma nenumaratelor avantaje/a calitatii. Probabil voi tinde spre Automatica si Calculatoare.
As vrea sa pun la punct acestea 3 in acest ultim an incepand de la teorie si pana la exercitii/probleme. Mi-am luat deja manualele de liceu pentru a-mi forma baza teoriei, dupa care din culegeri sa pot lucra probleme la sfarsitul fiecarei lectii/jumatati de capitol pentru a forma o baza solida.
Cam asta am reusit pana acum:multa vointa, dorinta de munca si motivatie. As avea nevoie si de un plan tactic inteligent pentru a nu toci mult la partea de teorie. Ce imi puteti propuneti? Voi cum ati procedat? Astept pareri de la cei in cunostinta de cauza.